KONET günlük 1000 büyükbaş ve günlük 2000 küçükbaş kesim parçalama/işleme kapasitesi, gelişmiş makina parkı üstün soğutma sistemleri ve 45.000 m² alanı ile tesisimiz sektör bazında ciddi düzeyde fark yaratmaktadır.

+90 (332) 355 2782

Dünya standartlarında faaliyet gösteren entegre et tesisimiz yalnızca kesimhane olarak değil, kesim sonrası parçalama, et işleme, sakatat işleme, et ve ürün depolama, sevkiyat ve atık işleme de dahil olmak üzere oldukça kapsamlı bir hizmet portföyüne sahiptir. Bu özelliklerinin yanı sıra vizyoner ve kalite odaklı iş anlayışı ile de sektörde lider konumundadır.

Günde 1000 büyükbaş ve günde 2000 küçükbaş kesim/parçalama/işleme kapasitesi, gelişmiş makina parkı, üstün soğutma sistemleri ve 45.000 m² alanı ile tesisimiz sektör bazında ciddi düzeyde fark yaratmaktadır. Ayrıca çift kesim kabini aynı anda kesime imkân tanıdığı için kesim kapasitesi mevcut kesimhanelere göre daha yüksektir. Bunların yanı sıra tesisi diğer işletmelerden ayıran en önemli özelliklerden biri de tesis içinde bulunan karkas şoklama odalarıdır. Bu uygulama sayesinde sakatat işleme imkânı elde edilmekte ve ürünlere katma değer katarak karlılıkları arttırılmaktadır.

Hayvan refahının öncelikler arasında tutulduğu tesisimizde, hayvanların kesim öncesini daha rahat geçirmesi için padoklar, ölüm yolu eğrisi ve yükseltisi yapılmış olup padoklarımız 1000 adet büyükbaş ve 2000 adet küçükbaş hayvan kapasitesine sahiptir.

Tesisimiz bünyesinde bulunan laboratuvarımız Konya’nın yanı sıra çevre illere de hizmet verebilecek ileri teknoloji ekipmanlara ve yeterliliğe sahiptir.

Entegre et tesisimizin Konya’ da AB standartlarında bir organizasyon olması ve bu alanda öncülük etmesi modernizasyon projemizin en önemli unsurlarından biridir. Bu gaye ile hayvan sağlığı, hijyeni ve refahını sağlamaya yönelik yem, canlı hayvan, et kalitesi vb. konularda iyileştirme ve geliştirme yaparak, veteriner hekimlik hizmeti dâhil her türlü teknik desteği verebilecek bir sistem oluşturulmuştur.


ENTEGRE TESİS ÖZELLİKLERİ